Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас, Гість

Головна » Статті » Для батьків

Покращуємо математичні навички влітку

 

Діти, як правило, забувають частину матеріалу, який вони вивчили протягом навчального року, якщо влітку періодично не займаються навчанням і, відповідно, не тренують свій мозок. Це особливо стосується математики. Дослідження показують, що в середньому за літо учні забувають обсяг матеріалу, який вивчали протягом близько 2,6 місяця в навчальному році. Це означає, що спочатку нового року вчителям доводиться витрачати цілі тижні на повторення раніше вивчених математичних понять і принципів.

Математика – наука послідовна. Не можна допускати, щоб діти забули все, чого їх навчили протягом року.

Для тренування мозку досвідчені педагоги радять використовувати час поїздок у машині або громадському транспорті, граючи при цьому у гру «Математичний трюк». Попросіть дитину додавати цифри на номерних знаках проїжджаючих повз вас автомобілів. Також можна присвоювати цифрові значення літерам, наприклад, кожна літера буде дорівнювати цифрі 5. Діти старшого віку можуть не додавати цифри, а перемножувати їх. Дітям подобаються такі чудернацькі заняття. Вони сприймають їх більше як гру, а не як роботу чи навчання.

Десять цікавих способів заняття математикою під час літніх канікул

1. Помічаємо цифри

Ця гра на поліпшення знання цифр. Попросіть дитину шукати цифри всюди в домі: на кухонному годиннику, календарі, коробці із пластівцями, пульті телевізора, поштовій марці або всередині власних черевиків. Нехай дитина записує цифри, які їй вдалося знайти. Також ви можете загадати їй цифру й попросити відшукати її в домі. Розвивайте в дітей старшого віку знання про те, як використовуються цифри (і, відповідно, числа) у повсякденному житті, указуючи їм на час тривалості фільму, прогноз погоди або статистику спортивних матчів у газеті.

2. Два, чотири, шість і сім – розрахунок треба всім

Попередній розрахунок – це один зі способів покращити в дитини розуміння функціонального значення цифр. Перед тим як покласти складені рушники на полицю або наповнити вазу персиками, попросіть дитину зробити припущення й розрахувати, скільки штук там може поміститись. Потім порівняйте фактичний результат із проведеними нею розрахунками. Допомагаючи дитині вчитись робити правильні припущення, ви допомагаєте їй зрозуміти, як цифри й числа використовуються в повсякденному житті. Коли дитина навчиться ставити сама собі запитання «Чи правильні мої розрахунки?», їй стане легше вирішувати математичні завдання в класі.

3. Як виглядає сотня?

Розуміння поняття сотні може бути важким завданням для маленьких дітей, навіть якщо вони вже вміють рахувати до ста. Порадьте дитині збирати колекції зі ста предметів – аптечних гумок, насіння кавуна, камінчиків гальки або ґудзиків. Ви можете розділяти предмети на групи по 10, 2 або 5 штук, щоби побачити, як ці невеликі купки по-різному складаються в сотні. Нехай дитина приклеїть паперові фігурки на аркуш кольорового картону та зробить математичний колаж. Можливість наочно побачити 100 фігурок допоможе їй усвідомити це математичне поняття.

4. Розшифровка коду

Допомагайте дитині занурюватись у світ чисел і мислити критично, залучаючи її захоплення всім таємничим. Випишіть усі літери алфавіту на аркуш паперу, залишаючи місце під кожною літерою. Далі напишіть цифри від 1 до 33. Інакше кажучи, а = 1, б = 2 тощо. Потім напишіть один одному закодовані повідомлення, використовуючи цифри замість літер. Ви можете також використовувати закодовані записки для інструкцій або таємного обміну враженнями.

5. Який у тебе зріст?

Багато сімей вішають шкалу для вимірювання зросту дитини на двері або на стіні. Якщо ви будете вимірювати також зріст усіх членів сім'ї, дитина зможе брати участь у вимірах і порівнювати зріст усіх своїх рідних. Вимірювання й розуміння співвідношень між числами дуже важливі для розвитку математичного мислення.

6. Математична гра у продуктовому магазині

Супермаркет – це ідеальне місце для тренування математичних навичок, особливо для дітей старшого віку. Зверніть увагу дитини на те, що упаковка із шести йогуртів коштує 56 грн (наприклад). Спитайте, скільки будуть коштувати три упаковки? Ваша дитина може округлити вартість до 55 або 60 грн і зробити розрахунок. Порозмовляйте про те, як вона прийшла до результату, вкажіть, наскільки її приблизний розрахунок (через округлення) відрізняється від фактичної вартості. Або візьміть останню рекламну брошуру продуктового магазину. Попросіть дитину визначити, скільки різних фруктів можна купити на 250 грн, виходячи з вартості, зазначеної у брошурі. Дайте дитині олівець та аркуш паперу, і, можливо, калькулятор, щоб вона тренувалась рахувати на ньому так, як це щодня роблять дорослі.

7. Що в меню?

Наступного разу, коли ви підете до ресторану, скористайтеся часом очікування замовлення, щоби пограти з дитиною в математичні ігри. Попросіть її знайти найдешевший пункт у меню, а потім усі страви, вартість яких від 125 до 250 грн, або три страви, загальна вартість яких становить від 200 до 500 грн. Це не тільки дозволить заповнити час очікування, а і продемонструє дитині, що математика присутня й необхідна в кожному нашому дні.

8. Математична гра під час приготування їжі

Кухня – чудове місце для тренування математичних навичок, звісно, під керівництвом дорослих. Скільки помідорів вам потрібно, щоби зробити подвійну кількість соусу за рецептом? Якщо ви поклали 10 шматочків грибів на піцу, попросіть дитину покласти вдвічі більше оливок. Скільки це? Якщо у вашій родині три людини й вам необхідно порівну розділити між ними 15 ягід полуниці, по скільки ягід отримає кожна?

9. Вимірюємо відстань

Вам не треба виходити з дому для цієї гри, хоча вона ідеально підходить для відпустки. Дістаньте карту, яка показує відстань у кілометрах між містами. Виміряйте відстань між Києвом і Львовом, а також між Жмеринкою й Бердичевом. Яка з них більше? Як це співвідноситься з відстанню між Харковом та Івано-Франківськом?

10. Розмін

Дайте дитині набір монет по 5, 10, 25 і 50 копійок. Покладіть на стіл один фрукт і скажіть, що він коштує 45 коп. Скажіть дитині, що вона повинна набрати цю суму з монет п'ятьма різними способами. Покладіть на стіл інший предмет, змініть ціну й попросіть дитину знайти ще п'ять варіантів оплати. Порахуйте, скільки способів придумала дитина.

http://childdevelop.com.ua/articles/edu/2109/

Категорія: Для батьків | Додав: Marina (13.08.2016)
Переглядів: 281 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar